OVHcloud plánuje nová datová centra v Sydney a Torontu

OVH Cloud datacenter wall

Evropský cloudový poskytovatel OVHcloud expanduje v roce 2024 mezinárodně o nová datová centra v Sydney a Torontu a také o místní zóny po celém světě pro svůj cloud, na základě koupě Gridscale.

OVHcloud APAC bude mít na jaře 2024 nové datové centrum v Sydney, SYD3; v Kanadě bude nové datové centrum v Torontu, TOR1; a nová kapacita bude přidána k BHS9 v Beauharnois v Quebecu, které má být otevřeno v roce 2025. Mezitím bude rozšířeno zařízení společnosti v Bombaji. Tato a další oznámení byla představena v Paříži na OVHcloud Summit společnosti.

Díky akvizici Gridscale začátkem tohoto roku OVHcloud rozšíří svůj veřejný cloud na okraj sítě pomocí „místních zón“, malých míst přítomnosti s úložištěm v blízkosti zákazníků a koncových uživatelů, která splňují místní požadavky na data.

V Madridu a Bruselu jsou k dispozici dvě místní zóny. Další plány jsou pro více než 18 zón v EMEA, USA a regionech „zbytek světa“. OVHcloud říká, že se v příštích třech letech zaměřuje na 150 nových místních zón.

OVHcloud také rozšířil svou podporu pro francouzský bezpečný cloudový standard SecNumCloud prostřednictvím třetího zařízení v Gravelines ve Francii, po datových centrech v Roubaix a Štrasburku.

SecNumCloud je národní bezpečnostní specifikace cloudu pro Francii, kterou vytvořila ANSSI, Agence Nationale de la Sécurité des Systèmes d’Information.

Na návrh OVHcloud přidá ANSSI nový holý standard SecNumCloud, který OVHcloud plánuje nabídnout. OVHcloud říká, že rozšíří kvalifikaci SNC na své nabídky infrastruktury a platformy jako služby (IaaS a PaaS).

Pro AI spustil OVHcloud datovou platformu OVHcloud poskytující přístup k datům a analýze „s nízkým kódem“. OVHcloud AI App Builder, nyní ve verzi alfa, je spravovaná služba bez serveru pro vytváření kontextových generativních aplikací AI a chatbotů. Společnost také nabízí „koncové body“ AI, které poskytují API přístup k několika modelům AI, což podle společnosti učiní z AI „komoditu vyžadující jen malé znalosti na straně zákazníka“.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment