QNAP realizovala funkční řešení pro 500 uživatelů VDI založených výlučně na flash úložišti s VMware Horizon View

QNAP Enterprise

qnap_logoSpolečnost QNAP Systems informovala zprávou „Řešení pro 500 uživatelů VDI s VMware Horizon View založené výlučně na flash úložišti“ o testování pomocí Login VSI ke změření výkonu. Tato oficiální zpráva podává podrobné reference na architekturu úložišť a výsledky zkoušek pro implementaci 500 uživatelů VDI používajících QNAP ES1640dc a předkládá spolehlivého průvodce výběrem velikosti VDI pro organizace usilující o spolehlivé úložné řešení pro zpracování aplikací VDI náročných na prostředky. „Oficiální zpráva je velmi dobrým referenčním materiálem, který pomáhá organizacím lépe pochopit výkonově optimalizovanou koncepci QNAP Enterprise ZFS NAS a jeho prokázanou schopnost pokořit výzvy v prostředích VDI,“ uvedl produktový manažer společnosti QNAP Waterball Liu, a dodal: „QNAP Enterprise ZFS NAS poskytuje pevný IT základ k vybudování úspěšného podniku s téměř nulovou dobou prostojů.“

Tento test byl proveden s užitím QNAP ES1640dc osazeným disky SSD seskupenými do podoby jednoho svazku, připojeného k serveru s hypervizorem pomocí 10Gbps iSCSI a s perzistentní desktopovou implementaci VDI s VMware Horizon View 6 a připojenými klony. Současné nasazení a start 500 desktopů prokázal schopnosti jediného řadiče Enterprise ZFS NAS, který úlohu nasazení dokončil za jednu hodinu a start za méně než 7 minut. Po vytvoření desktopů bylo na úložišti alokováno pouze 290 GB prostoru, což prokázalo výhody operačního systému založeného na ZFS. Ten je vybaven funkcemi thin provisioning, overprovisioning, kompresí a in-line deduplikací, aby ušetřil až 99 % kapacity v prostředích VDI.

V oficiální zprávě jsou zdůrazněny výhody a klíčové poznatky pro VDI na QNAP Enterprise ZFS NAS:

  • ZFS: Podporuje nezbytné funkce podnikových úložišť, jako například výkonné rozšiřování úložišť, flexibilní seznamy úložišť, vysoce výkonný SSD caching, téměř neomezený počet snapshotů a klonování, deduplikaci dat, in-line kompresi, thin provisioning s reclaimem.
  • Architektura se dvěma řadiči: Během testu řešení VDI byl používán jediný řadič ke zpracování těžké pracovní zátěže z 500 VM, zatímco druhý řadič spravoval datové centrum (virtuální servery) na infrastruktuře VMware vSphere a Horizon View.
  • Řešení založené výlučně na pamětech flash: Posiluje extrémně náročné aplikace jako VDI a zajišťuje, aby byl systém neustále v provozu bez ohledu na změny režimu vstupů a výstupů VDI a chování různých uživatelů.
  • Snižování objemu dat: Bloková deduplikace dat optimalizuje využití úložišť omezením redundantních/opakovaných dat a in-line komprese dat pomáhá snížit jejich objem.
  • Ochrana dat: Systém ZFS je navržen se zřetelem na integritu dat a využívá kontrolní součty od konce ke konci (end-to-end) k detekci a opravě tichého poškození dat.
  • Akcelerace paměti cache: Umožňuje intenzivní vstupně výstupní operace při čtení a zápisu data z nechráněné paměti cache chránit moduly SSD NVRAM a mSATA.
  • Podpora VAAI: VAAI zvyšuje výkon odlehčením serverové zátěže pro servery ESXi na diskovém poli, čímž uvolňuje výpočetní prostředky a maximalizuje výkon virtuálních počítačů.
  • Sjednocené úložiště: Podporuje jak bloková, tak i souborová úložiště (iSCSI LUN i sdílené složky).

Chcete-li si oficiální zprávu přečíst, navštivte následující odkaz a stáhněte si „QNAP: Řešení pro 500 uživatelů VDI s VMware Horizon View založené výlučně na flash úložišti“ z této adresy: https://www.loginvsi.com/resources/benchmark-reports.

O QNAP ES1640dc v2

QNAP ES1640dc v2 představuje zcela novou produktovou řadu vyvinutou u QNAPu pro realizaci úloh nezbytných pro chod podniků a pro provoz náročných virtualizačních aplikací. Díky procesorům Intel Xeon E5, duálním aktivním řadičům, ZFS, kompatibilitě s HPE Helion a plné podpoře virtualizačních prostředí poskytuje ES1640dc v2 datové úložiště pro cloudové aplikace „opravdu podnikové třídy“. ES1640dc v2 se vyznačuje zcela novým operačním systémem QES, který umožňuje téměř neomezené pořizování snímků, deduplikaci dat na úrovni bloků a úzké opatření (thinprovisioning) se zpětným využitím, čímž podnikům pomáhá vybudovat cenově nejefektivnější platformu VDI a úložiště pro kriticky potřebná data. ES1640dc v2 poskytuje stejný uživatelský prožitek, jako dnešní systémy QNAP NAS s QTS, takže uživatelům z podnikové sféry umožňuje rychle implementovat systém díky zkrácené době zaškolování, a navíc je ideálním systémem pro malé a střední podniky pracující s omezeným rozpočtem nebo pro divize velkých IT korporací řešící úkoly nezbytné pro chod podniku.

-LiM

Související články