Red Hat kupuje StackRox

Red Hat StackRox

Red Hat informoval o úmyslu koupit StackRox, lídra a inovátora na poli bezpečnosti pro kontejnery a Kubernetes. Uzavření transakce se očekává v prvním čtvrtletí 2021.

Kubernetes představují základ pro aplikace navržené pro cloud. Integrací důležitých bezpečnostních funkcí pro Kubernetes od StackRox do OpenShiftu posouvá Red Hat svou vedoucí pozici na tomto rychle rostoucím trhu. Red Hat tímto krokem rozšiřuje i svou vizi jediné ucelené platformy, který umožňuje uživatelům vytvářet, nasazovat a bezpečně provozovat téměř jakoukoliv aplikaci napříč hybridním cloudem.

Společnost StackRox, která byla založena v roce 2014, byla vytvořena s cílem znovuobjevit podnikové zabezpečení a během posledních dvou let se vyvinula tak, aby se zaměřila na zabezpečení Kubernetes. Na rozdíl od první generace bezpečnostních platforem kontejnerů, které byly často nabídkami zaměřenými na kontejnery, se StackRox odlišuje od nativní bezpečnostní platformy Kubernetes. Díky tomu mohou organizace snadněji ovládat a vynucovat zásady pomocí stejného deklarativního přístupu jako Kubernetes ke škálování svých aplikací při zachování nezbytného zabezpečení.

Software StackRox poskytuje viditelnost napříč všemi klastry Kubernetes přímým nasazením komponent pro vynucování a hluboký sběr dat do infrastruktury klastrů Kubernetes, snižuje čas a úsilí potřebné k implementaci zabezpečení a zjednodušuje bezpečnostní analýzu, vyšetřování a nápravu. Mechanismus zásad StackRox zahrnuje stovky předdefinovaných ovládacích prvků k prosazení osvědčených postupů zabezpečení, průmyslové standardy, jako jsou Benchmarky CIS a NIST, a správu konfigurace kontejnerů i Kubernetes a zabezpečení za běhu.

Tyto novinky představují první akvizici společnosti Red Hat od roku 2019, kdy ji koupilo IBM.

Obrázek: stackrox.com

Související články

Leave a Comment