Řešení Soar zjednodušuje migraci do cloudu

Oracle Soar

Společnost Oracle uvedla řešení Soar, což je sada automatizovaných nástrojů, které podnikům usnadňují migraci do cloudu. Řešení představil předseda představenstva a technologický ředitel (CTO) společnosti Oracle Larry Ellison. Program Soar to the Cloud snižuje dobu potřebnou k přechodu na cloud i náklady tohoto procesu; kromě vlastních nástrojů pro migraci zahrnuje také metodologii osvědčených postupů. Podniky provozující své aplikace v prostředí on-premise mohou kompletní přechod na platformu Oracle Cloud Applications provést za pouhých 20 týdnů.

„Díky Oracle Soar je nyní jednodušší přejít z on-premise aplikací do cloudu, než upgradovat z jedné verze Oracle E-Business Suite na druhou,” řekl Larry Ellison. „Přechody, které lidé dříve prováděli ručně, jsou nyní automatizované. Pokud zvolíte Oracle Soar, bude to poslední upgrade, jaký kdy budete dělat.”

Společnost Oracle považuje Soar de facto za průmyslový standard pro proces migrace do cloudu. Při návrhu vycházel Oracle ze svých rozsáhlých zkušeností s automatizací procesů, především s upgradem cloudových systémů. Díky tomu se podařilo poskytnout pro migraci řešení pokrývající všechny části procesu (end-to-end).

Pokročilé cloudové aplikace jsou klíčové pro produktivitu podniků. Řešení Soar umožní dalším zákazníkům těžit z výhod umělé inteligence a strojového učení, které jsou součástí platformy Oracle Cloud Applications. Zákazníci navíc takto budou moci snadno využívat i budoucí inovace podnikových aplikací Oracle.

Řešení Oracle Soar zahrnuje analýzu podnikových procesů, utility pro automatickou migraci dat i konfigurace; využívá se přitom vlastní metodika Oracle True Cloud Method. Upgrade je rychlý, postupuje předvídatelným způsobem a je založen na osvědčených postupech. Zákazníci mohou vývoj procesu sledovat pomocí speciální a zcela intuitivní mobilní aplikace, která obsahuje průvodce implementací po jednotlivých krocích – z průvodce přímo z nich vyplývají konkrétní úkoly, které je třeba každý den provést.

„Známe sílu automatizace a to, jak dokáže našim zákazníkům pomáhat s problémy jejich podnikání. Automatizace je proto vestavěna do všech našich aplikací,“ uvádí Beth Boettcherová, senior viceprezidentka pro konzultace aplikací ve společnosti Oracle. „Nyní stejný postup uplatňujeme i pro upgrade cloudů a dáváme zákazníkům k dispozici kompletní řešení pro přechod na cloud, rychle, cenově efektivně a plánovaným způsobem.“

Nabídka Oracle Soar je k dispozici pro zákazníky, kteří využívají platformy Oracle E-Business Suite, Oracle PeopleSoft nebo Oracle Hyperion Planning a chtějí přejít na Oracle ERP Cloud, Oracle SCM Cloud nebo Oracle EPM Cloud. V plánu je řešení rozšířit, umožnit zákazníkům Oracle PeopleSoft a Oracle E-Business Suite přejít také na Oracle HCM Cloud a zákazníkům Oracle Siebel přejít na Oracle CX Cloud.

Související články

Leave a Comment