Riken podepsal dohodu s Rescale, aby byl nejvýkonnější superpočítač světa Fugaku dostupný v cloudu

Supercomputer-Fugaku

Společnost Rescale podepsala dohodu o partnerství s japonským výzkumným institutem Riken o provozování nejvýkonnějšího superpočítače na světě v cloudu.

Partnerství bude znamenat, že 442 petaflopů Fugaku bude k dispozici v cloudu pro komerční použití.

Společnost Rescale, která vyvíjí cloudový software pro vysoce výkonné počítačové platformy, spolupracuje s výzkumným institutem Riken v rámci programu Fugaku Cloud Platform.

Tento projekt zahrnuje devět dalších poskytovatelů komerčních cloudových služeb, kteří budou využívat Fugaku a jako backend Infrastructure-as-a-service (IaaS).

Mezi další společnosti patří Fujitsu, Altair Engineering, HPC Systems, HPC Solutions, Exa Corporation, Xtreme-D, Vinas Co a Nimbix.

V listopadu Oracle oznámil, že Fugaku využívá jeho cloudovou platformu pro elastické úložiště HPC a pomáhá výzkumníkům s připojením k systémům.

Ředitel Riken Satoshi Matsuoka na Twitteru uvedl, že superpočítač se bude specializovat na dávkové špičkové pracovní zátěže HPC, ale zároveň skupina plánuje „aktivně přesunout periferní služby do komerčních cloudů a uživatelé nebudou moci poznat rozdíl. To je krása cloudu, musíme se soustředit na naši odbornost.“

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment