SASE: Nová architektura sjednocující síť a zabezpečení v cloudu

VMware Cloud Services architecture

Tradiční přístupy k sítím a zabezpečení postrádají automatizaci, cloudové měřítko a inherentní bezpečnost, což jsou nutné předpoklady propojení a zabezpečení aplikací, dat a uživatelů v globálně distribuované podnikové síti. Platforma VMware SASE spojuje cloudovou síť, cloudovou bezpečnost a přístup na principu nulové důvěry s nejlepšími internetovými bezpečnostními řešeními s cílem nabídnout flexibilitu, agilitu a škálovatelnost podnikům všech velikostí. Jedná se o primárně cloudovou nabídku, která poskytuje záruku kvality aplikací, inherentní bezpečnost a jednoduchý provoz a je ideální pro podniky a organizace, které potřebují podporovat zaměstnance pracující na dálku.

  • Špičková SD-WAN – SD-WAN řešení společnosti VMware se podle letošní analytické studie výzkumné společnosti Gartner již třetím rokem umístila mezi lídry trhu okrajové infrastruktury WAN. Globální síť VMware SD-WAN se rozrostla na více než 2700 uzlů cloudových služeb ve 130 přípojných místech (POP). Nový nástroj VMware Edge Network Intelligence poskytuje podnikovému IT lepší přehled a telemetrické údaje o zkušenosti uživatelů, kteří mohou přistupovat k aplikacím odkudkoli a související datové toky prochází mnoha různými sítěmi. Řešení Dell EMC SD-WAN založené na technologiích VMware bylo rozšířeno o integrovanou podporu LTE pro účely mobilních klinik, dočasných pracovišť apod. a pro zvýšení spolehlivosti připojení při práci z domova.
  • Přístup k síti na principu nulové důvěry (ZTNA) – VMware Secure Access je služba ZTNA, která spojuje VMware Workspace ONE a VMware SD-WAN do jediného cloudového řešení umožňujícího bezpečnější, optimalizovaný přístup s vynikajícími parametry pro vzdálené a mobilní uživatele. Řešení Workspace ONE společnosti VMware se podle letošní analytické studie výzkumné společnosti Gartner již třetím rokem umístila mezi lídry trhu jednotné správy koncových bodů.
  • Nejlepší zabezpečení cloudu a internetového přístupu ve své třídě – Společnost VMware spolupracuje s předními dodavateli s cílem poskytovat zákazníkům flexibilitu a možnosti volby v oblasti zabezpečení cloudu a přístupu k internetu.
  1. Nová služba VMware Cloud Web Security integrálně začlení špičkovou bezpečnou webovou bránu (SWG), zprostředkovatele služeb přístupu do cloudu (CASB) a funkce prevence ztráty dat, sandboxu a vzdálené izolace prohlížeče od společnosti Menlo Security do řešení VMware SASE. Službu VMware Cloud Web Security bude prodávat a podporovat společnost VMware, s jediným rozhraním pro správu a integrovaným provozem služeb v pozadí. Zákazníci všech velikostí tak získají hotové řešení, které lze snadno implementovat.
  2. Společnosti VMware a Zscaler oznámily rozšíření své strategické spolupráce, aby umožnily podnikům propojit VMware SD-WAN a VMware Secure Access s produktem Zscaler Internet Access do nejlepšího dostupného řešení SASE. VMware a Zscaler budou společně naplňovat potřeby nejnáročnějších podniků na světě.
  • Integrovaný firewall příští generace ve formě služby – VMware NSX Firewall je stavový firewall na vrstvě L7, který lze integrovat do platformy VMware SASE a poskytovat jej ve formě cloudové služby v konfiguraci pro jednoho i více zákazníků. To doplní dnešní firewallové schopnosti řešení VMware SD-WAN. Analytická společnost Forrester Research ve své nedávno vydané studii „Now Tech: Enterprise Firewalls, Q1 2020“ zařadila VMware mezi pět „velkých“ dodavatelů firewallových řešení.

Podle předpokladů bude VMware Edge Network Intelligence k dispozici ve 3. čtvrtletí účetního roku 2021 společnosti VMware, které končí k 30. říjnu 2020. Dostupnost VMware Cloud Web Security se očekává v 1. čtvrtletí účetního roku 2022 společnosti VMware a dostupnost NSX Firewall as a Service pro platformu VMware SASE během účetního roku 2022.

„Pandemie způsobila na trhu dynamiku, která od podniků vyžaduje, aby transformovaly své IT infrastruktury s ohledem na obchodní potřeby za nového normální stavu. Mít k dispozici adaptabilní a flexibilní možnost poskytování a zabezpečení přístupu k podnikovým prostředkům může představovat dělicí čáru mezi úspěchem a pádem,“ říká Jay Chaudhry, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Zscaler. „Zscaler a VMware spolupracují dlouhodobě a společně nabízí špičková síťová a bezpečnostní řešení pro velké globální podniky. Partnerství nyní rozšiřujeme, abychom spojili naše osvědčená řešení s cílem pomoci zákazníkům urychlit zavádění SASE a neslevovat z nároků na výkon sítě či kvalitu zabezpečení.“

„Přechodem na práci na dálku a urychlením migrace na řešení SaaS zmizel tradiční perimetr podnikové sítě. Novou podnikovou sítí se stal internet a pobočkou nyní je domácnost nebo mobilní zařízení zaměstnance. Sítě a zabezpečení prochází totální proměnou ruku v ruce se změnami způsobu výkonu práce,“ říká Amir Ben-Efraim, generální ředitel společnosti Menlo Security. „Proto spolupracujeme se společností VMware na integraci platformy Menlo Cloud Secure Web Gateway do služby VMware Cloud Web Security. Spojujeme naši špičkovou cloudovou bezpečnostní platformu založenou na naší unikátní technologii Isolation Core s platformou VMware SASE, abychom lépe chránili zákazníky před nejdůmyslnějšími a nejčastějšími útoky, jako je phishing, vyděračský software a škodlivý obsah.“

Související články

Leave a Comment