Spolupráce v oblasti ukládání dat umožní bezprecedentní míru dostupnosti v prostředí cloudů

Cloud and backup

Společnost Veeam Software představila nové vlastnosti umožňující jakékoli organizaci naplnit očekávání svých uživatelů na život v digitální éře – a to ochranou aplikací i dat provozovaných v prostředí hybridního cloudu pomocí řešení pro zálohování a zotavení po havárii založeného na platformách Microsoft Azure a Veeam “Always-On Cloud” Availability Platform.

Podle analytické firmy Gartner „dojde v letech 2016 až 2020 k nárůstu využívání DRaaS nebo IaaS pro podporu zajištění odolnosti vůči haváriím u produkčních aplikací o více než 200 procent.“ Exponenciálně tak roste poptávka po jednoduchém a výkonném řešení pro cloudové zálohování i zotavení po havárii. A to díky pružnosti a obchodnímu modelu založenému na skutečné spotřebě zdrojů – tedy vlastnostem, které z cloudu činí nejlepší platformu pro zotavení po havárii a zajištění dostupnosti na vyžádání,

Nejnovější oznámení vychází z dlouhodobé spolupráce mezi společnostmi Veeam a Microsoft a přináší zákazníkům následující výhody:

  • nepřetržitou kontinuitu podnikání díky cloudovému zálohování a zotavení po havárii založeným na platformách Veeam “Always-On Cloud” Availability Platform a Azure
  • pružnou digitální transformaci prostřednictvím snadné, bezpečné a spolehlivé správy dat a migrace dat napříč více cloudy, tedy vlastnosti, za kterými stojí technologie značky Veeam a umožňují využít agilitu a flexibilitu platformy Azure
  • snížení nákladů díky flexibilní platformě značky Veeam a účtovacím modelům platformy Azure

Snadno použitelné a výkonné zotavení po havárii na vyžádání v prostředí Azure

Ve chvíli, kdy dojde k havárii, tak podniky všech velikostí potřebují v prostředí cloudů spolehlivé řešení pro zotavení na vyžádání. Díky cloudovým technologiím je zotavení po havárii dostupné všem organizacím, ale mnohé z nich stále ještě bojují s proprietární správou komplexního procesu zotavení po havárii včetně obnovení dat a nastavení síťové infrastruktury.

  • Nový Veeam Disaster Recovery v Microsoft Azure zjednodušuje a automatizuje zotavení po havárii v prostředí platformy Azure a pomáhá tak firmám se zajištěním kontinuity podnikání i dostupnosti všech nejdůležitějších systémů – a to pomocí zotavení na vyžádání. Řešení dostupnosti značky Veeam v prostředí platformy Azure kombinuje Veeam Direct Restore a nové řešení Veeam PN (Veeam Powered Network).
  • Nový Veeam PN pro Microsoft Azure je skvělé řešení navržené pro zjednodušení a automatizaci nastavení umístění pro zotavení po havárii v prostředí Azure – a to pomocí lehké softwarově definované síťové infrastruktury. Nové řešení eliminuje obtíže spojené se zprovozněním virtuálních privátních sítí a firmám pomáhá tak se zajištěním kontinuity podnikání i dostupnosti. Veeam PN je vhodné pro organizace všech velkostí i pro poskytovatele služeb.

Nativní podpora pro cloudové objektové úložiště (Azure Blob) v nové platformě Veeam Availability Suite verze 10

Veeam oznámil podporu horizontálně škálovatelného zálohovacího repositáře (Scale Out Backup Repository, SOBR) pro objektové ukládání dat do cloudu, a to jako archivační extent. Tuto novou funkcionalitu přináší platforma Veeam Availability Suite verze 10 a umožňuje zákazníkům archivovat zálohy vytvořené pomocí technologií značky Veeam do úložiště Azure Blob. Díky nativní podpoře mohou zákazníci využít platformu Azure ke snížení nákladů spojených s dlouhodobou archivací a uchováním dat i s naplňováním legislativních požadavků na tyto činnosti.

Nový Veeam Agent pro Microsoft Windows (již oznámený)

Veeam Agent pro Microsoft Windows byl oznámený již v předchozích měsících a na konferenci VeeamON 2017 se toto řešení rozšiřující platformu Veeam “Always-On Cloud” Availability Platform do prostředí veřejných cloudů a fyzických serverů dočkalo všeobecného uvolnění. Nové řešení nabízí funkce a vlastnosti navržené tak, aby zajistily dostupnost nejen fyzických serverů, pracovních stanic i koncových bodů s operačním systémem Windows, ale také Windows prostředí provozovaných v Microsoft Azure.

Větší disková kapacita v Azure

Společnost Microsoft oznámila, že zákazníci využívající Azure budou mít k dispozici úložný prostor o kapacitě až 4 TB (dříve 1 TB). Uživatelé technologií Veeam budou moci díky tomuto navýšení plně využívat nákladově efektivnější řešení založené na virtuálním zařízení Veeam pro zálohování až 4x většího objemu dat. Tato funkce bude k dispozici v polovině letošního roku.

Nový Veeam Backup pro Microsoft Office 365 s podporou multitenantnosti

Společnost Veeam představila i aktualizaci svého SaaS řešení pro zajištění dostupnosti, Veeam Backup for Office 365, které během pouhých čtyři měsíců od jeho uvedení využívá již více než 11 000 organizací. Nejnovější aktualizace přináší multitenantní architekturu, která umožňuje ochranu velkých implementací Office 365 v rámci jedné instalace, a současně umožňuje členům programu Veeam Cloud and Service Providers (VCSPs) poskytovat odpovídající zálohovací služby právě pro Office 365.

Vedle multitenantnosti přichází společnost Veeam také s vylepšenou podporou automatizace prostřednictvím RESTful API a PowerShell SDK, která minimalizuje náročnost správy, zkracuje čas nutný pro obnovu a snižuje související náklady. Ve vývoji je navíc již i další verze Veeam Backup pro Office 365, součástí které bude velmi žádaná podpora pro SharePoint Online a OneDrive pro Business.

Novou funkcionalitu oznámili během konference VeeamON 2017 co-CEO a prezident společnosti Veeam, Peter McKay, a technologický ředitel Microsoft Azure, Mark Russinovich. Tato přední světová akce zaměřená na problematiku zajištění dostupnosti proběhla minulý týden v americkém New Orleans.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Související články