Tape Ark přenese data Met Office do superpočítače Microsoftu za 1,2 miliardy liber v největším projektu konverze pásek do cloudu na světě

Met Office map

Australská společnost Tape Ark pro konverzi úložišť získala subdodávku na digitalizaci stohů páskových dat používaných britským meteorologickým úřadem.

Dohoda o přenosu dat do cloudu Azure je součástí smlouvy společnosti Microsoft v hodnotě 1,2 miliardy GBP, která má britské meteorologické agentuře poskytnout superpočítač jako službu prostřednictvím systému HPE Cray EX s rychlostí 60 petaflopů.

Tape Ark věří, že smlouva je dosud největším projektem přijímání pásek do cloudu na světě s více než 220 petabajty historických dat o počasí, které byly přesunuty do Microsoft Azure.

„Jsme nesmírně potěšeni, že můžeme na tomto projektu spolupracovat se společností Microsoft, protože se stále posouváme k našemu většímu účelu, kterým je osvobozování nejcennějších sbírek dat na planetě, abychom mohli dělat nové objevy,“ řekl Guy Holmes, zakladatel a generální ředitel společnosti Tape Ark. “Dělat to pro projekty související se změnou klimatu a globálním oteplováním dalo celému týmu v Tape Ark skutečný smysl.”

O širší kontrakt v současné době bojuje u soudu společnost Atos, která uvedla, že byla nespravedlivě vyloučena z nabídkového řízení. Tento měsíc soud odmítl vyslechnout, zda je nový systém ekvivalentní staršímu modelu.

V samostatné dohodě Tape Ark spolupracoval s Microsoftem na testování prototypu produktu dlouhodobého úložiště zvaném Project Silica. Pomocí femtosekundového laseru kóduje data ve skle vytvářením vrstev trojrozměrných mřížek v nanoměřítku a deformací v různých hloubkách a úhlech – to znamená, že leptá data na speciální sklo, které vydrží stovky let.

„V tomto důkazu konceptu spolupracovaly Microsoft a Tape Ark, aby ukázaly, jak může Project Silica pomoci dosáhnout cílů hromadného osvobození datových aktiv z pásky a zároveň zajistit, že dlouhodobé uchování aktiv bude bezpečné na médiu, které vydrží test času pomocí inovativního archivačního úložiště ve skle,“ řekl viceprezident společnosti Microsoft Jurgen Willis.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment