Tipy pro zlepšení výkonnosti cloudu

Tipy pro zlepšení výkonnosti cloudu

Pokud máte problémy s výkonem cloud computingu, první reakcí je obvykle zvýšit počet zdrojů, přičemž jejich provozní vytížení není plně využíváno. To znamená, že přidáte více pamětí, abyste rozšířili I/O datového úložiště, přidáte více jader/CPU abyste zvýšili výpočetní výkon, nebo zvýšíte dostupnou paměť tak, že nebudete I/O virtuální úložiště.

Poskytovatelé cloudových služeb by vám poradili stejně. Jsem si jist, že to myslí dobře, ale také vydělají více peněz, pokud bude využíváno více prostředků. Takže, nežli se pustíte do rozšiřování výpočetního výkonu a úložiště, je třeba zvážit tři věci.

Nejprve zkontrolujte aplikaci. Nízký výkon cloudové služby je obvykle připisován nedostatečným zdrojům, ale jádrem problému je často špatně navržená, špatně naprogramovaná a špatně nasazená aplikace. K vyřešení většiny problémů s výkonem často postačuje jednoduchá změnu kódu a designu aplikace, a to při minimálním využití dostupných zdrojů cloudu, takže váš účet za cloudové služby se nezvýší.

Dále zkontrolujte latenci v rámci intracloudu (místní sítě). I když se předpokládá, že šířka pásma v rámci intracloudu bude vždy vyšší než výkonnostní požadavky aplikace, není tomu tak vždy. Výpadky spojení mezi pracovní stanicí a zdrojem dat mohou být způsobeny nedostatečnou šířkou pásma, ať už v rámci intracloudu nebo intercloudu (internetová přípojka). Kontrolovat šířku pásma v rámci intracloudu je obtížné, ale ne nemožné. Problémy je nejlepší diagnostikovat pomocí cloudových nástrojů od poskytovatele cloudu. Nezapomeňte také sledovat šířku pásma uživatelských rozhraní. Přenosové rychlosti v rámci internetové přípojky se mohou prudce měnit.

Zkontrolujte databázi. Podobně jako v případě aplikací, většina problémů s výkonem databází, ať už jsou založeny na cloudu nebo ne, pochází ze špatně navržené databáze, nikoli z nedostatečných zdrojů. Co budete muset udělat pro zlepšení výkonu nebo vyladění databáze, bude do značné míry záviset na konkrétní databázi, ale většinou se zvažuje využití indexů a schémat ukládání do mezipaměti při zvyšování odezvy na pracovní vytížení.

Tyto tipy pro zlepšení výkonnosti cloudu si stojí za to zapamatovat. Zejména pro ty, kteří provozují cloudové systémy dlouhodobě.

David Linthicum, Deloitte Consulting

Zdroj: InfoWorld

Obrázek: slidesgo / Freepik

Související články

Leave a Comment