Videokonference jako zabezpečené cloudové knihovny

Lifesize Icon Flex

Pod pojmem videokonference si řada lidí představuje pouze řešení pro on-line komunikaci typu Skype. Profesionální řešení ale umějí vedle zprostředkování profesionálního HD přenosu také například zaznamenávat jednotlivé hovory a archivovat je do přehledné a kvalitně zabezpečené videoknihovny. Bez nutnosti přepínat do jiného prostředí také umožní naplánování hromadného hovoru s tím, že jej zaznamenají do běžných plánovačů a umějí spolupracovat i s nástroji pro vedení projektů.

Maximální jednoduchost pro uživatele

Jedním z technologických lídrů v oblasti videokonferenčních řešení je společnost Lifesize. Lifesize Cloud bylo prvním profesionálním cloudovým HD videokonferenčním řešením na trhu. Jeho hlavní předností je maximální uživatelská jednoduchost. Není třeba instalovat žádné složité přístroje, starat se o to, jak je zapojit do firemního systému, zajišťovat jejich správu – prostě k jejich využívání nepotřebujete žádnou IT podporu. Navíc k poskytovaným cloudovým službám patří i profesionální zabezpečení a šifrování dat na nejvyšší úrovni.

S Lifesize Cloud se také propojíte s jakýmkoliv mobilním zařízením – chytrým telefonem, laptopem nebo tabletem, a to odkudkoliv a kdykoliv. Pro chytré telefony se systémem iOS i Android stačí stáhnout aplikaci. Poté se můžete hned připojit a volat. Aplikace navíc nabízí zjednodušené rozhraní, takže je i na malém displeji vše přehledné a intuitivní.

Knihovna záznamů

Videokonferenční řešení uspoří velké náklady na cestování – jak finanční, tak časové. Ale čas šetří i jinak – se službou Lifesize Cloud Amplify máte všechny uskutečněné hovory přehledně uspořádané v knihovně podobné YouTube, ve které je možné jednoduše vyhledávat a jednotlivé záznamy sdílet. Prostě každý získá vlastní přehlednou videotéku a nemusí hledat, kam si zapsal nebo uložil zápisky z jednání. Zjednodušuje se samozřejmě i předávání informací, protože obsah každého hovoru je možné jednoduše „na jedno tlačítko“ nahrávat (a poté odeslat), a to včetně sdílených souborů a vstupů z dalších zdrojů.

Jednoduché plánování

Velmi pohodlné a rychlé je s Lifesize Cloud i plánování videokonferencí. Uživatelé mohou tyto akce plánovat přímo z prostředí, které používají – ať už jde o Microsoft Outlook nebo Google Chrome. Odeslat pozvánku k hovoru je možné prostřednictvím e-mailu, kalendáře, odkazu nebo šablony. Prostředí zahrnuje i sdílený adresář, takže jakmile někdo přidá do seznamu nový kontakt, adresář se automaticky synchronizuje a setřídí. Navíc zobrazuje i aktuální dostupnost každého kontaktu.

Úspora nákladů

Jednoznačným přínosem videokonferencí je úspora nákladů. V první řadě jsou to náklady na cestování – ať už přímé nebo čas zaměstnanců. Některým společnostem se tak investice do videokonferenčního řešení mohou vrátit i za dva měsíce. Využívání videokonferencí s sebou nese jeden zajímavý efekt – schůzky jsou kratší a účelnější. Podle studie společnosti Verizon se náklady vyjádřené v počtu pracovních hodin jednotlivých zaměstnanců snižují až o dvě třetiny ve chvíli, kdy meeting probíhá přes videokonferenční techniku.

Některé firmy dokonce motivují zaměstnance k využití videokonferencí tím, že pokud „ušetří“ kilometry najeté služebním vozem tak, že uspořádají schůzku jako videokonferenci, mohou je pak využít pro své soukromé účely. To zaměstnanci vítají jako zajímavý benefit.

Z hlediska nákladů je velmi důležitá také flexibilita řešení. Pokud firma roste, stačí pořídit licence pro další uživatele. Stejně tak je jednoduché počet uživatelů zredukovat, takže se zbytečně neutrácejí peníze za nevyužívané licence.

Bezpečnost

Vysoké bezpečnostní nároky patří mezi hlavní požadavky společností při používání cloudových služeb v jakékoliv sféře. Ani videokonference nejsou výjimkou. Lifesize Cloud nepodceňuje důležitost zabezpečení a zajišťuje bezpečné spojení ze zasedacích místností, kanceláří i při připojení mimo firmu. Proto je provozován v zabezpečených datových centrech po celém světě.

Lifesize Cloud nabízí maximální zabezpečení už od samotných základů své architektury, zabezpečení provozu, konferenční místnosti a koncových bodů, kde uzavřená koncepce nedovoluje používat nebo přidávat nepodporovaný software či dokonce nepatřičné komponenty. Služby, systémy a klientský software Lifesize v rámci každého hovoru zajišťují mezi koncovými body bezpečné a šifrované video, zvuk, prezentaci i signalizaci.

Užitečné drobnosti

Lifesize Cloud nabízí i řadu dalších chytrých pomocníků, které nejsou v jiných systémech běžné. Videokonference není nutné předem plánovat a svolávat – je totiž možné se k nim připojit i v průběhu hovorů z jakéhokoli přístroje, a to i k přenosům ve virtuálních konferenčních místnostech. V adresářích je možné vyhledávat nejen podle nepřehledných čísel (jak je tomu u jiných řešení na trhu), ale hlavně podle jmen.

Související články

Leave a Comment