VMware a NVIDIA přinesou AI do každé firmy

Bluefield-2 DPU

Společnosti VMware a NVIDIA na konferenci VMworld 2020 oznámily široké partnerství, v rámci něhož nabídnou ucelenou podnikovou platformu pro AI a novou architekturu pro datová centra, cloud a okrajová prostředí, která využívá datové procesory NVIDIA na podporu stávajících aplikací i aplikací příští generace.

V rámci této spolupráce bude rozsáhlý soubor AI softwaru, který je k dispozici v katalogu NVIDIA NGCTM, integrován do VMware vSphere, VMware Cloud Foundation a VMware Tanzu. To pomůže urychlit zavádění AI, umožní podnikům rozšířit stávající infrastrukturu pro AI, spravovat veškeré aplikace pomocí jedné sady operací a implementovat infrastrukturu připravenou na AI všude tam, kde se nachází data – v datových centrech, cloudu a okrajových prostředích.

Obě firmy spojí síly také v rámci projektu Monterey, který byl představen samostatně, kde nabídnou architekturu pro hybridní cloud založenou na technologii SmartNIC, včetně programovatelných jednotek NVIDIA BlueField®-2. Spojením platformy VMware Cloud Foundation a NVIDIA BlueField-2 vznikne infrastruktura nové generace uzpůsobená požadavkům umělé inteligence (AI), strojového učení a aplikací náročných na kapacitu připojení a objem dat. Poskytne také rozšířenou akceleraci aplikací, a to nejen AI, ale všech podnikových pracovních zátěží, a poskytne dodatečnou vrstvu zabezpečení prostřednictvím nové architektury, která přesouvá důležité služby datových center z CPU do SmartNIC a programovatelných DPU.

„Spolupracujeme se společností NVIDIA, abychom všem podnikům zpřístupnili umělou inteligenci, která patří k nejdůležitějším technologiím dneška,“ říká Pat Gelsinger, generální ředitel společnosti VMware. „Spolupracujeme také na definování nové architektury hybridního cloudu – účelově navržené pro potřeby a nároky příští generace aplikací. Společně dokážeme každému podniku pomoci urychlit nasazení revolučních obchodních aplikací.“

„AI a strojové učení se rychle rozšířilo z výzkumných laboratoří do datových center podniků prakticky ve všech odvětvích a částech světa,“ říká Jensen Huang, zakladatel a generální ředitel společnosti NVIDIA. „NVIDIA a VMware pomohou zákazníkům transformovat každé podnikové datové centrum na akcelerovaný AI superpočítač. Datové procesory NVIDIA jim umožní budovat bezpečná, programovatelná, softwarově definovaná datová centra, která urychlí běh veškerých podnikových aplikací s mimořádným přínosem.“

Podniková platforma pro umělou inteligenci

První aspekt spolupráce společností NVIDIA a VMware – integrace NVIDIA NGC s VMware vSphere a VMware Cloud Foundation – zjednoduší zavádění a správu AI u nejnáročnějších pracovních zátěží. Odvětví od zdravotnictví přes finanční služby a maloobchod po průmyslovou výrobu budou moci jednoduše vyvíjet a nasazovat pracovní zátěže AI s pomocí kontejnerů a virtuálních strojů na téže platformě jako své podnikové aplikace, ve velkém rozsahu kdekoli v hybridním cloudu.

Zákazníci VMware budou moci akcelerovat pracovní zátěže datové vědy a AI a stavět při tom na stávající infrastruktuře, prostředcích a nástrojích. To podpoří zavádění technologií AI a ML. Datoví vědci, vývojáři a výzkumníci získají okamžitý přístup k širokému spektru nativně cloudových kontejnerů, modelů a specifického oborového softwaru optimalizovaného pro GPU z katalogu NGC. NGC software je podporovaný na vybraných testovaných serverech vybavených NVIDIA A100 GPU od předních výrobců hardwaru včetně Dell Technologies, Hewlett Packard Enterprise (HPE) a Lenovo.

Nová architektura hybridního cloudu pro aplikace příští generace

Druhý směr spolupráce společností VMware a NVIDIA vychází z toho, že kvůli rostoucí složitosti pracovních zátěží příští generace se síťové karty SmartNIC a datové procesory (DPU) stávají klíčovými technologiemi pro bezpečnou akceleraci širokého spektra podnikových aplikací, kde se nachází data.

VMware a NVIDIA nabízí novou architekturu pro hybridní cloud, která zákazníkům pomůže rozvinout infrastrukturu a zefektivnit provoz a přináší nový bezpečnostní model, který přesouvá hypervizorové, síťové, bezpečnostní a ukládací úlohy z CPU na DPU. Tato nová architektura také rozšiřuje provozní model platformy VMware Cloud Foundation na fyzické servery.

Architektura je základním stavebním kamenem projektu Monterey společnosti VMware – technického preview představeného na konferenci VMworld 2020. Zákazníci budou moci díky využití NVIDIA BlueField-2 DPU a platformy VMware Cloud Foundation urychlit běh širokého okruhu obecných aplikací a aplikací příští generace, poskytovat programovatelnou inteligenci a provozovat distribuovaný bezpečnostní model na principu nulové důvěry v datových centrech, na okraji sítě a v telekomunikačních cloudech.

Související články

2 Thoughts to “VMware a NVIDIA přinesou AI do každé firmy”

  1. […] naším globálním zavedením Nvidia GH200 Grace Hopper Superchip mají nyní inovátoři AI přístup k nejvýkonnějšímu GPU pro […]

  2. […] naším globálním zavedením Nvidia GH200 Grace Hopper Superchip mají nyní inovátoři AI přístup k nejvýkonnějšímu GPU pro […]

Leave a Comment