OVHcloud spouští IPO

OVHcloud IPO

Společnost OVHcloud zahájila proces veřejné nabídky (IPO) na pařížské burze cenných papírů. Oznámení přišlo dva dny předtím, než požár zničil jedno z 32 globálních datových center společnosti ve Štrasburku.

Pokud bude IPO dokončena, mohla by být největší francouzskou technologickou transakcí roku. Společnost je provozovatelem veřejného cloudu, který konkuruje společnostem Amazon Web Services a Microsoft Azure, s významným mezinárodním obchodem, který bude pravděpodobně podpořen evropskými obavami o ochranu soukromí.

Pozice společnosti OVHcloud v Evropě jí získala partnerství se společnostmi poskytujícími služby v regionu, jako jsou Deutsche Telekom, Atos a Capgemini. IPO by mohlo poskytnout finanční prostředky na posílení pozice proti AWS, Azure a Google, stejně jako proti hráčům jako Alibaba, Tencent a Rackspace.

Také by to změnilo směr společnosti; v současné době je z 80 procent vlastněna rodinou zakladatele Octave Klaby, i když v roce 2018 se vedení změnilo jmenováním Michela Paulina z operátora SFR za generálního ředitele spolu s nástupem šéfa datových center Francoise Sterina ze společnosti Google.

OVHcloud zaměstnává 2450 lidí a v roce 2019 dosáhl obratu 600 milionů eur (712 milionů dolarů).

Společnost konstruuje vlastní hardware v kapalinou chlazených rozvaděčích, které dodává do svých datových center. Jeho budovy jsou většinou přeuspořádané sklady, které jsou obsazovány postupně, což je postup, který umožňuje nižší spotřebu energii a menší uhlíkovou stopu. Není známo, zda něco z toho bylo činitelem požáru ve Štrasburku, který nedávno zničil jedno datové centrum a poškodil druhé.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

2 Thoughts to “OVHcloud spouští IPO”

  1. […] Kromě IPO utrpěl OVHcloud letos také katastrofální požár, který zničil datové centrum v jeho kampusu ve Štrasburku. Očekává se, že incident bude společnost stát až 105 milionů eur. […]

  2. […] Kromě IPO utrpěl OVHcloud letos také katastrofální požár, který zničil datové centrum v jeho kampusu ve Štrasburku. Očekává se, že incident bude společnost stát až 105 milionů eur. […]

Leave a Comment