Čínské veřejné cloudové firmy tvoří 40% trhu APAC

cloud APAC

Čínské veřejné cloudové firmy dohromady podle posledních dostupných údajů Synergy Research Group společně tvoří 40 procent veřejného cloudového trhu v Asii a Tichomoří (APAC). Mimo Čínu dominují cloudu západní firmy.

Výzkum se zaměřil na veřejné příjmy IaaS a PaaS z posledního kvartálu roku 2019. Zatímco Amazon a Microsoft jsou mezi dvěma nejpopulárnějšími cloudovými platformami ve zbytku oblasti Asie-Pacifik (APAC), předních šest veřejných poskytovatelů cloudových služeb v Číně jsou místní firmy.

V Číně je Alibaba vedoucím cloudovým hráčem, následují Tencent, Baidu, Sinnet-AWS, China Telecom a China Unicom. V Japonsku se japonské firmy jako Fujitsu, NTT a Softbank také zařadily na první šestku.

I když v současné době představuje méně než třetinu světového trhu, cloud v APAC roste rychleji než severoamerické trhy nebo trhy EMEA.

V regionu APAC představuje Čína téměř třetinu veřejného cloudového trhu a je více než dvojnásobkem velikosti Japonska, druhého největšího trhu. Dalšími největšími trhy podle zemí v APAC jsou Indie, Jižní Korea, Austrálie, Hongkong a Singapur.

„Čína zůstává jedinečným cloudovým trhem, kterému zcela dominují místní společnosti. Mimo Čínu je na všech hlavních trzích v popředí Amazon a Microsoft,“ řekl John Dinsdale, hlavní analytik a ředitel výzkumu v Synergy Research Group.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment