Microsoft cloud zaznamenal obrovskou poptávku

Teams cloud

Společnost Microsoft odhalila, že zaznamenala obrovský nárůst poptávky po službách společnosti Microsoft v regionech, které kvůli Covid-19 prosazovaly sociální distancování nebo omezení pohybu. Společnost uvedla, že rychle přidává nové kapacity, ale uvedla, že bude prosazovat „měkká“ omezení, která pomohou zvládnout náhlý nárůst.

Teams společnosti Microsoft vzrostly o 12 milionů uživatelů denně na více než 44 miliónů za pouhý týden. Denně vytvářely přes 900 miliónů minut meetingů a hovorů denně.

Využití Windows Virtual Desktop vzrostlo o více než 300 procent, zatímco vládní využití veřejné Power BI ke sdílení dashboardů Covid-19 s občany vyskočilo o 42 procent za týden.

V příspěvku na blogu společnost Microsoft uvedla, že „urychluje přidávání významné nové kapacity, která bude k dispozici v následujících týdnech“.

Společnost zatím tvrdí, že neměla žádné významné výpadky (ačkoli měla malé výpadky Teams a Xbox Live).

Společnost uvedla, že v případě naplnění kapacitních limitů se bude držet svého předchozího slibu upřednostnit určité pracovní zatížení – pohotovostní služby, zdravotní péči a kritické vládní funkce.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment