Francouzský OVHcloud utrpěl krátký výpadek

OVHcloud outage

Evropský poskytovatel cloudových služeb OVHcloud utrpěl v pondělí 30. března výpadek sítě na 40 minut. Závada ovlivnila služby zákazníkům přibližně na dvě hodiny.

OVHcloud poskytuje infrastrukturu jako službu (IaaS), nabízející hostovaný cloud a soukromé servery. Výpadek zasáhl mnoho francouzských zákazníků působících na platformě, ale zdá se, že je nyní vyřešen. Předpokládá se, že příčinou byl problém se síťovým hardwarem ve vlajkovém datovém centru společnosti v Roubaix.

„V 17:01 jsme si všimli incidentu v síti v Roubaix,“ řekl mluvčí. “Ovlivnilo to přístup ke službám – nikoli přímo služby.” Problém sítě byl vyřešen ve 17:40 francouzského času (středoevropský letní čas). DownDetector ukazuje, že se služba rychle vrátila, s několika efekty přetrvávajícími až do 19:00.

Zdá se, že výpadek byl způsoben vadným kusem síťového hardwaru, spíše než přetížením. Aktualizace stavu sítě OVHcloud hlásila, že došlo k poruše v části síťového zařízení, která byla izolovaná. Odkazy byly přesměrovány, takže bylo možné obnovit normální službu.

Stejně jako ve Francii má OVHcloud datová centra v Sydney, v Singapuru, ve Varšavě a Frankfurtu, spolu s Virginií a Oregonem v USA. Společnost používá svůj vlastní kapalinový chladicí systém a stojanovou infrastrukturu, se standardními GPU a CPU.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment