Cloudové síťové řešení Nuclias se rozšiřuje integracemi nástrojů třetích stran

Nuclias

D-Link představuje výrazná vylepšení platformy Nuclias Cloud. Portfolio síťových prvků se správou z cloudu se rozrůstá o tři nové Wi-Fi přístupové body, celou řadu významných vylepšení (například certifikace TRUSTe Privacy), nebo o rozhraní API umožňující integraci nástrojů třetích stran s cloudem Nuclias.

D-Link plánuje rozšířit funkčnost síťového řešení Nuclias Cloud vybudováním kompletního ekosystému kolem této platformy, počínaje integrací s přihlašovacími ověřovacími portály (tzv. Captive Portal) a marketingovými a analytickými nástroji společností Purple, Stampede a Fydelia. Společnost věří, že zvýší atraktivitu celého svého řešení díky spolupráci s inovativními společnostmi, které jsou schopné poskytovat nejnovější technologie a splňovat požadavky zákazníků.

“Pro podporu firem v jejich transformaci směrem k digitalizaci jsou dlouhodobá vylepšení cloudu Nuclias nezbytná. Spolupráce s novými a dynamickými společnostmi nám umožňuje rychle reagovat na potřeby trhu,” říká Marek Vyklický, manažer pro klíčové zákazníky ze společnosti D-Link.

„Jsme rádi, že můžeme oznámit integraci s několika vybranými partnery, kteří zvyšují hodnotu naší platformy pro všechny podnikové uživatele. Tato partnerství nabízí nové nástroje pro efektivní a bezpečné poskytování Wi-Fi připojení pro hosty (tzv. Guest Wi-Fi) a provozovatelům těchto Wi-Fi sítí, jako jsou hotely, penziony, restaurace, obchodní řetězce, školy nebo nemocnice, zvyšují příležitosti k obchodnímu úspěchu.”

Mezi další vylepšení cloudové platformy Nuclias patří:

 • Jednotné přihlašování Single Sign-On (SSO) spojuje platformy Nuclias Cloud a Nuclias Connect. Z jednoho portálu lze nyní spravovat jak cloudové sítě, tak síťové prvky bez cloudových služeb. Zákazníci Nuclias Connect se mohou snadno připojit ke své lokální síti bez složité konfigurace sítě a bez poplatků.
 • Vestavěný přihlašovací portál (ICP, Integrated Captive Portal) získává rozšířené možnosti přihlašování přes sociální sítě díky integraci ověřování přes služby Twitter a Weibo. Integrace se službou Twillio umožňuje posílat hostům SMS zprávy s jednorázovým heslem pro přihlášení k Wi-Fi síti. Zvyšuje se tak uživatalská zkušenost a spokojenost návštěvníků.
 • Externí přihlašovací portál (ECP, External Captive Portal) mohou maloobchodní prodejny a provozovatelé hotelových služeb využít k posilování loajality zákazníků. Přesměrování na vyhrazený Captive Portal lze využít pro poskytování marketingových informací či slevových poukázek nebo pro ověřování a správu uživatelů.
 • Certifikát TRUSTe Privacy, ketrým D-Link prokazuje dodržování uznávaných zákonů a regulačních norem.

Tři nové přístupové body, navržené speciálně pro firmy, dále rozšiřují možnosti cloudové platformy Nuclias. Přístupové body DBA-3620P a DBA-3621P poskytují spolehlivé připojení ve venkovním prostředí. Vnitřní přístupový bod DBA-X2830P podporuje nejnovější Wi-Fi 6 standard 802.11ax a nabízí vysokorychlostní připojení až 3,6 Gb/s.

Podpora PoE napájení umožňuje rychlé a jednoduché nasazení. Podpora WPA3™ šifrování zajišťuje bezpečné bezdrátové připojení. Bezobslužná vzdálená konfigurace (zero-touch deployment) a automatická distribuce konfigurací (auto-provisioning) zajišťují, že správa sítě a konfigurace je konzistentní napříč celou firemní sítí.

DBA-3621P

 • Robustní průmyslové provedení s certifikací IP67
 • Dvoupásmové připojení AC1300 Wave 2 rychlostí až 1,3 Gb/s
 • Systém antén 2×2 s MU-MIMO
 • 1x 10/100/1000 Mb/s Gigabit Ethernet PoE port

DBA-3620P

 • Odolnost proti prachu a vodě se stupněm krytí IP55
 • Dvoupásmové připojení AC1300 Wave 2 rychlostí až 1,3 Gb/s
 • Systém antén 2×2 s MU-MIMO
 • 1x 10/100/1000 Mb/s Gigabit Ethernet PoE port

DBA-X2830P

 • Nejnovější generace 802.11ax Wi-Fi 6
 • Dvoupásmové připojení AX3600 rychlostí až 1,2 Gb/s v pásmu 2,4 GHz a až 2,4 Gb/s v pásmu 5 GHz
 • Systém antén 4×4 s MU-MIMO v obou směrech
 • 1x 2,5Gigabit Ethernet PoE+ port
 • 1x 10/100/1000 Mb/s Gigabit Ethernet port

Cena a dostupnost

Wi-Fi přístupové body D-Link DBA-3621P, DBA-3620P a DBA-X2830P budou k dispozici v ČR/SR během října za doporučené maloobchodní ceny 540 EUR (DBA-3621P), 250 EUR (DBA-3620P) resp. 409 EUR (DBA-X2830P) bez DPH. Součástí uvedených cen je licence pro správu z cloudu Nuclias na jeden rok.

Související články

Leave a Comment