CRA vstupují do světa kontejnerů

cloud computing

České Radiokomunikace (CRA) spouštějí ve svém cloudu systém kontejnerizace. Na základě dlouhodobé spolupráce se stávajícím partnerem VMware vytvořili unikátní prostředí pro běh kontejnerových systémů řízených systémem Kubernetes. Kontejnerové platformy nabízejí zákazníkům větší flexibilitu a vyšší míru škálovatelnosti, snižují režijní náklady a přinášejí zrychlení vývoje softwaru a možnost tvorby mikroservisních služeb. Systém kontejnerů nyní CRA testují v interním pilotním provozu, v průběhu podzimu pak zahájí pilotní provoz pro první zákazníky.

CRA využijí platformu VMware Tanzu jako nadstavbu Kubernetes. Tento systém se tak stará o správu celé platformy a umožňuje jednodušší vydávání vlastních Kubernetes pro každého zákazníka.

„S Českými Radiokomunikacemi spolupracujeme v oblasti cloudových služeb dlouhodobě. Nyní společně spouštíme projekt kontejnerizace zastřešený platformou VMware Tanzu. Tento projekt je svým způsobem unikátní, CRA jsou totiž prvním providerem v ČR, který toto prostředí může nabídnout zákazníkům,“ uvádí ke spolupráci Eliška Jirovská, Country Manager VMware pro Českou republiku a Slovensko.

Kontejnerová platforma přináší zákazníkům řadu výhod pro provoz jejich aplikací. Na prvním místě jde o flexibilitu a vyšší míru škálovatelnosti systému. Dále uživatelům přináší finanční úspory a vyšší agilitu, zrychlení vývoje a updatu aplikací.

Systém kontejnerů nutně nemusí být vhodný pro všechny typy aplikací – systém CRA umožňuje propojení s dalšími typy cloudových služeb CRA, např. na bázi IaaS nebo BMaaS.

CRA nyní spouštějí pilotní provoz kontejnerizace pro interní systémy a první zákazníky. Komerční nasazení nových služeb pro zákazníky je plánováno na konec roku 2020.

Obrázek: fullvector/Freepik

Související články

Leave a Comment