OVHcloud zavádí hostovaný privátní cloud

cloud storage

Společnost OVHcloud oznámila hostovanou řadu služeb privátního cloudu. Nedávno také získala společnost Exten Technologies, americkou softwarovou společnost pro ukládání dat specializující se na specifikaci rozhraní NVMe.

Nová hostovaná řada privátních cloudů a služby jsou navrženy pro velké organizace, které požadují výkon, zabezpečení a izolaci svých dat. OVHcloud tvrdí, že s Extenem bude nyní schopen budovat a nabízet nákladově efektivnější řešení pro ukládání bloků. Cena akvizice nebyla zveřejněna.

Nové hostované privátní cloudové služby nabídnou širší škálu sedmi standardních hostitelů se třemi novými hyperkonvergovanými hostitelskými referencemi, které se spoléhají na technologii VMware vSAN, v rozsahu od 48 GB do 768 GB RAM; umožňující lepší výkon a sníženou latenci, ideální pro kritické aplikace. OVHcloud má po celém světě sedm datových center a v každém z nich nabídne datová úložiště až 6 TB. Tato služba zahrnuje přístup k soukromé a veřejné síti rychlostí až 25 Gb / s.

Cloud je založen na standardech VMware a podle oznámení zaručuje „úplnou technologickou reverzibilitu“ – zdá se, že jde o příslib, že zákazníci mohou získat svá data zpět a v případě potřeby je přesunout někam jinam.

Služba zahrnuje řadu softwaru VMware: vCenter, vSphere verze 6.7 (licence Enterprise Plus), vSAN a NSX. Hostovaný Private Cloud Premier také integruje VMware vRealize Operations, aby usnadnil přístup k monitorování infrastruktury a plánování kapacity.

Důraz na úložiště ve službách OVHcloud by vysvětlil jeho strategii nákupu společností. Exten se specializuje na disagregované úložné platformy, které nahrazují místní disky NVMe flexibilními sdílenými fondy kapacity odolné vůči chybám. To znamená lepší nasazení pro úlohy náročné na výkon, jako jsou databáze, zpracování videa a analýza dat. Pracovníci společnosti budou i nadále spolupracovat s divizí OVHcloud v USA. Společnost Exten sídlí v texaském Austinu a má více než 20 přihlášených patentů v úložném softwaru NVMe over Fabrics (NVMe-oF).

Minulý měsíc společnost OVHcloud získala francouzskou společnost OpenIO specializující se na Object Storage s tím, že akvizice pomůže s ukládáním velkého množství dat potřebných pro strojové učení a AI. Stejně jako Eexten se zaměstnanci OpenIO připojili k OVHcloud.

„Vzhledem k tomu, že se celosvětový objem dat každých 18 měsíců zdvojnásobuje, jsme si vědomi, že problémy s úložištěm jsou jádrem zájmů našich 1,5 milionu zákazníků. Akvizicí OpenIO se snažíme vytvořit vysoce škálovatelnou nabídku těžící z nejlepší infrastruktury a jedné z nejatraktivnějších cen na trhu,“ říká Michel Paulin, generální ředitel OVHcloud.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Obrázek: stories/Freepik

Související články

Leave a Comment