DigitalOcean získává cloud computing a AI start-up Paperspace za 111 milionů dolarů

cloud Digital Ocean

Společnost DigitalOcean získala za 111 milionů dolarů startup s umělou inteligencí (AI) a cloud computingem Paperspace.

Paperspace se sídlem v New Yorku, spuštěný v roce 2014, provozuje tři oblasti datových center s vlastními nakonfigurovanými GPU. V roce 2016 společnost oznámila, že ve spolupráci s COLOpeople dokončila nasazení datových center v areálech CoreSite v New Yorku a Santa Clara. Společnost má také region v Nizozemsku v Amsterdamu.

Když AI vstoupila do hlavního proudu, společnost uvedla na trh sadu nástrojů speciálně zaměřených na školení, vývoj a nasazení modelů AI v cloudu. Společnost dříve získala 35 milionů dolarů od investorů včetně Battery Ventures, Intel Capital, SineWave Ventures a Sorenson Capital.

Akvizice umožní zákazníkům společnosti DigitalOcean snadněji testovat, vyvíjet a nasazovat aplikace AI, zatímco zákazníci společnosti Paperspace budou těžit z cloudových služeb společnosti DigitalOcean včetně databází, úložiště a hostingu. Společnosti společně získají přístup k technologiím AI a ML, které jsou pro menší společnosti dostupnější.

Paperspace zatím zůstane samostatnou obchodní jednotkou v rámci DigitalOcean a očekává se, že akvizice bude mít nevýznamný dopad na finanční výsledky DigitalOcean v roce 2023.

Generální ředitel společnosti Digital Ocean Yancey Spruill řekl: „Jsme nadšeni, že můžeme rozšířit naše portfolio přizpůsobené světovým malým a středním (SMB) podnikům a startupům o zjednodušené nabídky AI a strojového učení. Kombinované nabídky umožňují zákazníkům soustředit se více na vytváření aplikací a růst jejich podnikání a méně na infrastrukturu, která je pohání.“

„DigitalOcean je známý tím, že zjednodušuje složité cloudové technologie a zpřístupňuje je vývojářům i firmám,“ řekl spoluzakladatel Paperspace Dillon Erb. „Jsme nadšeni, že můžeme spojit síly s DigitalOcean, protože věříme, že neexistuje lepší společnost, která by odemkla nekonečné možnosti AI a strojového učení pro vývojáře i firmy.“

Několik hlavních poskytovatelů cloudu již nabízí nebo vyvíjí služby umělé inteligence, včetně AWS a Oracle. Mezi další poskytovatele cloudu patří australské Firmus, Gcore a Lamda Labs.

Gartner předpovídá, že výdaje na cloud v roce 2023 vzrostou o 21,7 procenta, což bude letos necelých 600 miliard dolarů oproti 491 miliardám dolarů loni v přímém důsledku zájmu o AI.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment