Inflection AI získala 1,3 miliardy dolarů od Microsoftu, Billa Gatese, Erica Schmidta a Nvidie

Inflection AI Pi

Inflection AI získala 1,3 miliardy dolarů v kole financování, které vedli Microsoft, Reid Hoffman, Bill Gates, Eric Schmidt a Nvidia.

Generativní AI startup tvrdí, že vybuduje největší AI cluster na světě obsahující 22 000 Nvidia H100 Tensor Core GPU s pomocí GPU cloudové společnosti CoreWeave.

Inflection AI patří mezi řadu společností vyvíjejících velké jazykové modely, včetně OpenAI financovaného Microsoftem a Anthropic podporovaného Googlem.

Startup uvedl v květnu na trh ‘Pi’ s popisem „laskavý a podpůrný společník nabízející textové a hlasové konverzace, přátelské rady a stručné informace v přirozeném, plynulém stylu.”

Generální ředitel a spoluzakladatel Mustafa Suleyman řekl: „Osobní AI bude nejvíce transformačním nástrojem našich životů. Toto je skutečně inflexní bod. Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s Nvidií, Microsoftem a CoreWeave a také Ericem, Billem a mnoha dalšími, abychom tuto vizi uvedli do života.”

Suleyman spoluzaložil DeepMind vlastněný Googlem, ale v roce 2019 společnost opustil poté, co dostal administrativní volno kvůli obvinění ze šikany na pracovišti.

Po působení ve zbytku společnosti Google odešel a založil Inflection AI s finančními prostředky ve výši 225 milionů dolarů od Greylocka, Microsoftu, Reida Hoffmana (spoluzakladatel LinkedIn), Billa Gatese (spoluzakladatel Microsoftu), Erica Schmidta (ex- CEO Google), Mikea Schroepfera. (ex-Meta CTO), Demis Hassabis (spoluzakladatel DeepMind), Will.i.am, Horizons Ventures a Dragoneer.

Jensen Huang, zakladatel a generální ředitel společnosti Nvidia, jejíž GPU pohánějí současnou generativní vlnu umělé inteligence, řekl: „Významnou výhodou revoluce umělé inteligence je schopnost používat přirozený, konverzační jazyk k interakci se superpočítači ke zjednodušení aspektů našeho každodenního života.”

„Tým světové třídy v Inflection AI pomáhá vést tuto převratnou práci a nasazuje technologii Nvidia AI k vývoji, školení a nasazení masivních generativních modelů AI, které umožňují úžasné osobní digitální asistenty.“

Inflection poznamenává, že pokud nasadí svůj cluster 22 000 GPU, bude fungovat systém s 22 exaflopy v 16bitovém přesném režimu. V rámci benchmarku Linpack Inflection věří, že bude druhým nejvýkonnějším superpočítačem v žebříčku Top500 nejrychlejších systémů. Avšak vzhledem k tomu, že superpočítač Aurora bude brzy spuštěn a El Capitan je na cestě, bude pravděpodobně méně výkonný než oba systémy.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment