Microsoft investuje do cloudu v Mexiku 1,1 miliardy dolarů

mexico cloud

Společnost Microsoft investuje do Mexika v průběhu pěti let přibližně 1,1 miliardy dolarů, protože představila plány na vytvoření cloudové oblasti v zemi.

Tento krok rozšíří globální cloudovou infrastrukturu společnosti na 57 cloudových oblastí ve 22 zemích.

Její regiony obvykle sestávají ze dvou nebo více geograficky odlišných datových center, ale nebyly zveřejněny žádné podrobnosti ohledně specifik.

Společnost na blogu uvedla, že region poskytne místním obyvatelům lepší přístup k službám Microsoft Azure, Office 365, Dynamics 365 a Power Platform.

Generální ředitel společnosti Microsoft Satya Nadella přislíbil peníze v propagačním videu zveřejněném mexickou vládou.

Podle společnosti bude Microsoft také investovat do školicích laboratoří a dovednostních programů. Nadella říká, že peníze se soustředí na „přístup k digitální technologii pro lidi a organizace v celé zemi“.

Microsoft pracoval s mexickou vládou na zvyšování kvalifikace pracovní síly po celá léta. V roce 2016 darovala místní pobočka Microsoftu více než 2 miliony dolarů v softwaru přibližně 60 000 jednotlivcům. Záměrem bylo pomoci uživatelům zlepšit jejich digitální gramotnost, Microsoft Office, technickou podporu, programování a podnikání.

Mexiko bylo také místem několika dalších velkých investic zahraničních firem. Americké společnosti viděly potenciál zahrnout středoamerickou zemi jako prostředek k propojení sítí mezi Jižní Amerikou a Spojenými státy.

V lednu společnost Microsoft zveřejnila silnou čtvrtletní zprávu o výnosech, která ukazuje solidní růst napříč všemi směry, zejména pokud jde o inteligentní cloud.

Výsledky překonaly očekávání analytiků s příjmy 36,9 miliard dolarů a čistým ziskem 11,6 miliardy dolarů. Azure, stejně jako některé další produkty typu as-a-Service, vyskočily o 27 procent na 11,9 miliardy dolarů.

CFO Amy Hoodová uvedla: „Procento hrubé marže komerčních cloudů se bude meziročně zlepšovat, i když s ohledem na rostoucí kombinaci služeb založených na spotřebě Azure se bude tempo růstu oproti minulému čtvrtletí snižovat. Očekáváme postupné zvyšování našich kapitálových výdajů v dolarech, protože pokračujeme v investicích na podporu rostoucí poptávky.”

Začátkem tohoto roku oznámila společnost Microsoft vybudování datového centra pro spuštění cloudové oblasti v Izraeli.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment