Mobilní řešení 5G s podporou AI na platformě podnikového cloudu

IBM Samsung

Společné inovace pomáhají vládám a podnikům posílit bezpečnost při zásazích složek první reakce, v továrních provozech a u pracovníků ve výrobních závodech.

Společnosti Samsung Electronics a IBM oznámily během konference Samsung Developer Conference vytvoření nové společné platformy využívající výhod cloudových služeb IBM s podporou AI a mobilních řešení společnosti Samsung. Spolupráce mezi oběma společnostmi umožní spojit nabídku společnosti IBM s ekosystémem Samsung Galaxy a nabídnout je dnešním firemním zákazníkům.

„Mobilní průmysl prochází zásadní proměnou, která otevírá možnosti pro nové způsoby podnikání postavené na inovativních technologiích, jako jsou 5G, AI a IoT,“ uvedl DJ Koh, prezident a generální ředitel divize IT & Mobile Communications společnosti Samsung Electronics. „Věříme, že klíčem k plnému využití tohoto potenciálu je otevřená spolupráce, a těšíme se, že díky spolupráci s IBM a díky využití mobilních zařízení a propojených služeb Samsung v éře technologií 5G zásadně podpoříme naše podnikové zákazníky jejich v úsilí o digitální transformaci.“

Bezpečnostní platforma postavená na cloudu, AI a 5G

Cílem dnes oznámené spolupráce je spojit inovace společnosti IBM v oblasti cloudových řešení s ekosystémy zařízení Samsung Galaxy včetně tabletů, chytrých telefonů a chytrých hodinek Galaxy. Chceme tak pomoci zlepšit pracovní podmínky policistů, hasičů a dalších zásahových složek první reakce.

Podle údajů Mezinárodní organizace práce dochází každoročně v důsledku pracovních úrazů k téměř 3 milionům úmrtí. Vlády a podniky stále naléhavěji čelí potřebě budovat systémy, které budou sledovat základní zdravotní parametry pracovníků působících v odlehlých lokalitách nebo ve vysoce stresových prostředích.

Nová platforma postavená na cloudových službách IBM nyní klientům umožní sledovat základní životní funkce pracovníka včetně srdečního tepu a fyzické aktivity, aby určila, zda se daný pracovník nenachází v nouzi, a případně automaticky přivolala pomoc.

Příslušníci zásahových složek první reakce vybavení chytrými hodinkami Samsung Galaxy s biometrickými senzory a chytrými telefony Galaxy s podporou sítí 5G budou moci například v reálném čase sdílet informace o své bezpečnosti i zdravotním stavu. Toto řešení průběžně sleduje jejich životní funkce a další klíčové ukazatele a v případně změny v některém ze sledovaných parametrů okamžitě uvědomí velitele zásahu, že zasahujícímu pracovníkovi hrozí nebezpečí infarktu, přehřátí nebo jakýkoli jiný život ohrožující stav vyžadující okamžitou reakci. Platforma předává data veliteli zásahu, který pak na základě poskytnutých informací přijme potřebná rozhodnutí.

S využitím této nové platformy lze zařízení Galaxy s vysokorychlostním připojením využít v masovém měřítku prakticky kdekoli. Tato zařízení lze upravit tak, aby odolala i v náročných prostředích, s nimiž se v terénu setkávají vojáci, pracovníci elektráren zasahující v drsných povětrnostních podmínkách, pracovníci záchranných složek reagující na živelnou katastrofu nebo horníci pracující v dolech.

Toto nové řešení, které je v současné době v rámci pilotního projektu ověřováno několika policejními jednotkami, poskytuje v reálném čase informace o zdravotním a situačním stavu složek první reakce s cílem snížit operační rizika v terénu.

„Společnost IBM i nadále přináší našim podnikovým klientům špičkové schopnosti v oblasti cloudových řešení a AI doplněné o hlubokou znalost tohoto odvětví,“ uvedl Martin Schroeter, senior viceprezident společnosti IBM pro globální trhy. „Společnosti IBM a Samsung společně využijí předností cloudových řešení IBM, technologií 5G, AI a edge computingu, aby našim klientům umožnily maximálně využít těchto pokročilých technologií a získat větší vliv na způsob, jakým lidé pracují, nakupují a chrání své zdraví a rodiny.“

Samsung a IBM razí cestu podnikovým inovacím

Přístup společnosti Samsung umožňující navrhovat na míru šitá řešení a metodika Garage Methodology společnosti IBM umožňují otevřenou spolupráci a urychlují způsob, jakým obě společnosti testují a zavádějí nové obchodní koncepce využívající pokročilé cloudové služby. Tento přístup integruje postupy založené na hlubokých odborných znalostech odvětví v celosvětovém měřítku prostřednictvím změny kultury do jediného přístupu a dynamického myšlení v oblasti podnikového designu.

Společnosti IBM a Samsung také spolupracují napříč různými průmyslovými odvětvími včetně finančních služeb, energetiky a zdravotnictví, aby své přednosti uplatnily. Díky digitalizaci zpracovatelského průmyslu vytváří toto partnerství kromě toho základ pro automatizaci továren, která díky pokročilým síťovým službám a technologiím 5G povede k vyšší efektivitě a produktivitě.

Vývojáři mohou přistupovat k technologiím, na nichž je platforma postavena, využívat je a budovat další schopnosti tak, aby ovlivnili další vertikální odvětví, jako je zpracovatelský průmysl, obrana a maloobchod.

Související články

Leave a Comment