Není zálohování jako zálohování

Commvault cloud data

Commvault logo noveŘešení pro zálohování a správu dat od společnosti Commvault jsou již řadu let vyhodnocována jako nejlepší na trhu. S trochou nadsázky bychom mohli říci, že na trhu se objevují dva druhy řešení – ty od Commvaultu a ty ostatní. Proč jsou řešení od společnosti Commvault tak dobrá si můžeme demonstrovat na příkladu řešení pro srbské Ministerstvo životního prostředí.

Dosavadní řešení pro zálohování zahrnovalo produkty od společností Veeam a BackupExec a jako celek bylo poměrně složité a časově náročné z hlediska správy. Ministerstvo se tedy obrátilo na svého IT partnera, společnost Fractal Dimension, zda by jim pomohla nalézt řešení od jednoho výrobce, díky čemuž by se celé prostředí zálohování zjednodušilo. Jen pro představu, IT tým musel být schopen podporovat různé operační systémy a současně pomáhat vzdáleným pracovníkům se zálohováním přes veřejnou síť na více než 400 zařízeních umístěných v různých lokalitách.

Fractal Dimension doporučil řešení Commvault Complete Backup & Recovery, protože splňovalo požadavky jak na snížení nákladů, tak na zjednodušení správu. Implementace nového systému dokončena během šesti týdnů. Nyní má tedy Ministerstvo k dispozici centrální platformu pro zálohování a správu dat, která vyhovuje současným i budoucím potřebám, a která je velmi jednoduchá z hlediska nastavování i využívání. Správci systému mohou provádět správu obnovení vzdáleně z centrální konzole a zaměstnanci si mohou obnovit data bez pomoci IT oddělení. Díky tomu stráví IT tým správou zálohování o 70 % méně času.

„Žádné konkurenční řešení na trhu nenabízí stejnou úroveň organické integrace,“ uvedl Vladan Kojanić, vedoucí IT oddělení Ministerstva životního prostředí. „S řešením od společnosti Commvault je správa opravdu velmi jednoduchá.“

Další důležitým kladem řešení zálohování od společnosti Commvault je jejich flexibilita a otevřenost. Problémem mnoha zálohovacích systémů je, že jsou často založena na proprietárních, vzájemně provázaných řešeních bez možnosti interoperability s produkty od dalších výrobců, takže jakákoliv změna je velmi obtížná. To se bohužel netýká jen tradičních společností na trhu, jako Dell EMC, Veritas a Veeam, ale i nových hráčů, jako například Actifio nebo Cohesity. Mezi dva hlavní problémy patří provázání systému zálohování na proprietární hardware a omezenost ekosystému z hlediska toho, co je schopen podporovat.

Mnoho dodavatelů zálohování využívá k poskytování svého řešení vlastní proprietární hardware. Pokud chcete náš produkt, musíte si koupit naší černou skříňku. Největším problémem těchto produktů je skutečnost, že vám diktují, jak máte budovat infrastrukturu IT. Nejsou dodatečně flexibilní a neposkytují žádné alternativy, které by zákazníkům umožnily v průběhu času svá prostředí dále rozvíjet.

dns logoSamozřejmě i Commvault má svůj hardware, konkrétně Commvault HyperScale Appliance, to ovšem není „uzamčené“ řešení, ale otevřená platforma. Řešení Commvault nabízí velkou flexibilitu a otevřenost, přičemž podporuje více než 200 platforem (aplikace, databáze, hypervizory, OS, poskytovatelé cloudu, úložiště atd.). Zákazníci si tak mohou vytvořit řešení, jaká chtějí, nikdo je nikam netlačí. Potřebuje řešení na klíč?, není problém. Potřebuje využívat cloud?, není problém. Potřebujete škálovatelné řešení, které lze stavět na preferovaném výrobci hardwaru?, není problém.

Druhým problémem je, že řada systémů zálohování vyniká pouze v určité oblasti – pouze virtualizace, pouze cloud, pouze aplikace, koncové body atd. To je potom důvodem, proč vaše datové centrum obsahuje tolik překrývajících se a nesouvislých komponentů. Nejhorším případem pak je, že si klient musí „vytvořit vlastní“ skripty, aby mohl používat API, nežli aby tuto integraci nativně zabudoval do produktu.

Naproti tomu Commvault poskytuje jeden z nejširších a nejpropracovanějších ekosystémů podporovaných aplikací v oboru. Nejsou potřeba žádné skripty! Potřebuje využívat Cassandru na ochranu, data běžící na serveru iSeries, platformu SAP HANA, Office 365, není problém. Fyzický nebo virtuálně, v cloudu nebo ve vašem datovém centru, v aplikaci, e-mailu nebo souboru – Commvaultu na tom nezáleží, vše máme pokryté. Vy se pak můžete soustředit na rozvoj vaší firmy s platformami, které skutečně potřebujete, místo abyste se nechali omezovat tím, co ten který systém zálohování zrovna pokrývá.

Obrázek: studiogstock / Freepik

Související články

Leave a Comment