Německá penzijní společnost přechází do cloudu

HAPEV cloud

Hamburger Pensionverwaltung (HAPEV), německá penzijní společnost se sídlem v Hamburku, přesunula své kritické aplikace do cloudu.

HAPEV nasadil Nutanix Cloud Clusters (NC2) za účelem zavedení své cloudové nativní zákaznické platformy na Amazon Web Services (AWS). Celkově tento přesun trval jen několik týdnů.

„Považovali jsme toto řešení za skutečnou změnu hry a nebyli jsme zklamáni,“ řekl Keven Hamann, architekt IT řešení, HAPEV. „Po intenzivním testování konceptu trvalo několik týdnů přesunout všechny pracovní zátěže, aniž by bylo nutné předělávat architekturu nebo provádět jakékoli významné změny.“

Pokud by se společnost rozhodla migrovat přímo na AWS, musela by provést změny a aktualizace svého kódu. NC2 umožnily HAPEV přesunout on-premise virtuální pracovní zátěže do cloudu beze změny, čímž se výrazně zkrátila doba migrace z několika měsíců na pouhé týdny.

Podle Hamanna tento krok také zlepšil zotavení společnosti po havárii. „Naše možnosti zálohování a DR jsou nyní na nové úrovni a poskytují maximální ochranu pro všechny naše kriticky důležité aplikace,“ řekl Hamann.

Správa IT společnosti HAPEV zůstává u jejího interního malého IT týmu, který používá stejné rozhraní PRism jako on-prem prostředí.

Nutanix NC2 on AWS je hybridní cloudové řešení, které přemosťuje on-prem a AWS prostředí a lze jej také použít s Microsoft Azure.

Peter Goldbrunner, viceprezident a generální manažer pro střední Evropu ve společnosti Nutanix, řekl: „Jak se toto odvětví vyvíjelo, naše zaměření se nevyhnutelně rozšířilo i mimo datová centra, abychom těmto zákazníkům pomohli zvládnout složitost více cloudů, ať už soukromých nebo veřejných.“

HAPEV byl založen v roce 1994 a poskytuje penzijní připojištění pro více než 4 000 podniků, od malých začínajících až po velké společnosti jako Coca-Cola, Edeka, Deichmann, Ferrero a další.

Ke konci roku 2022 HPE jednala o potenciální akvizici Nutanixu.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment