Google investuje do startupu Runway a získává jej jako cloudového zákazníka

Runway video AI GEN-2

Google investoval do startupu s generativní umělou inteligencí Runway v rámci dohody, která společnost oceňuje na přibližně 1,5 miliardy dolarů.

Investice, která byla součástí kola financování ve výši 100 milionů dolarů, také znamená, že Runway bude nyní používat Google Cloud jako svého preferovaného poskytovatele cloudu.

Společnost, která zákazníkům umožňuje generovat video z textových popisů, byla již dříve označena Amazon Web Services (AWS) jako zákazník. V březnu Runway oznámila víceletou smlouvu s AWS, aby se stala jejím preferovaným poskytovatelem cloudu.

Začátkem tohoto roku Google investoval 300 milionů dolarů do generativní AI společnosti Anthropic, opět výměnou za to, že se stal zákazníkem. Poskytovatel cloudu začal nabízet začínajícím firmám s umělou inteligencí kombinaci hotovosti a kreditů Google Cloud výměnou za vlastní kapitál.

Společnost není v této praxi sama. Microsoft investoval miliardy do OpenAI a stal se jeho cloudovým poskytovatelem (ačkoli Microsoft byl nucen najít jinou cloudovou společnost, která by mu pomohla zvládnout pracovní zátěž).

Microsoft to dělal roky – v roce 2021 společnost vložila 2 miliardy dolarů do společnosti Cruise pro autonomní vozidla a získala ji jako zákazníka Azure.

Ve stejném roce Google napumpoval 1 miliardu dolarů do burzy finančních derivátů CME Group výměnou za desetiletou cloudovou dohodu. Aby toho nebylo málo, příští rok Microsoft získá podíl na londýnské burze, která okamžitě přislíbila migraci do Azure.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment