Nimbustor 2 a Nimbustor 4

Nimbustor 2 a Nimbustor 4

ASUSTOR představuje dva nové modely s procesorem Intel Gemini Lake. Představeny byly také DDR4 paměti, duální 2,5GE porty a HDMI 2.0a, které poskytují vynikající audio a video zážitek a zároveň výkonné řešení pro ukládání dat.

Společnost ASUSTOR uvedla na trh dvě nová zařízení pro NAS, dvoudiskový Nimbustor 2 a čtyřdiskový Nimbustor 4. Nová řada Nimbustor je také známa svým původním číslem modelu. Nimbustor 2 je také známý jako AS5202T, zatímco Nimbustor 4 je známý jako AS5304T. Řada Nimbustor představuje odklon od čísel generických modelů, aby přesněji popsala produkty ASUSTOR, které ukládají data do osobního cloudového zařízení. Nimbustor 2 využívá dvoujádrový procesor Celeron Intel Gemini Lake, který pracuje na frekvenci 2,0 GHz, zatímco Nimbustor 4 používá čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,5 GHz. Nimbustor 2 a 4 mají 2 GB a 4 GB RAM DDR4. Procesory Intel Gemini Lake zvyšují výkon o 30 % a zároveň snižují spotřebu energie o 40 %. Oba typy CPU mají navýšení výkonu až na 2,7 GHz a 2,5 GHz, což umožňuje ještě lepší výkon při různých úlohách. Řada Nimbustor je vybavena dvěma 2,5 Gigabit Ethernet porty, díky nimž je Nimbustor dosud nejrychlejší NAS. Pokud je vybaven SSD, Nimbustor v kombinaci se dvěma 2,5 Gigabit Ethernet porty přináší ještě rychlejší výkon než kdykoliv předtím.

Nimbustor 2 a 4 navazuje na design AS4002T a AS4004T. Diamantově řezaný magnetický panel je odolný proti prachu a pomáhá chránit pevné disky před nárazem. Nimbustor si také zachovává stejně snadný proces instalace od AS4002T a AS4004T, který obsahuje vyjímatelné šuplíky s pevným diskem. Nimbustor také představuje novou barevnou kombinaci červenou a černou ve znamení e-sportu, která osloví technické nadšence a nový HEVC/VP9 10bitový Profil2, který výrazně snižuje využití procesoru pro plynulé streamování videa a přehrávání. Plex Pass je podporován stejně jako multimediální přehrávače třetích stran, abyste si mohli vychutnat 4K HDR na HDMI 2.0a portu.

Nimbustor 2 a 4 je dodáván s ADM 3.4. ADM 3.4 nyní přichází s úplně novým prostředím a novou verzí Takeasy. Nejnovější Takeasy může nyní stahovat videa z předplacených kanálů YouTube a Twitch automaticky. Nimbustor 2 a 4 jsou také pro aplikace iSCSI lepší než kdy jindy. Funkce zálohování a obnovení služby ADM 3.4 jsou ještě lepší, než tomu bylo dříve, s nedávnými úvody programu Snapshot Center a EZ Sync. Hardware Nimbustoru poskytuje ještě větší a rychlejší výkon pro celou řadu multimediálních aplikací, mimo jiné včetně ASUSTOR Portal, Plex a Roon Server. ASUSTOR Nimbustor 2 a 4 je podporován tříletou zárukou.

Zdroj: ASUSTOR

Související články

Leave a Comment