Nokia a Google Cloud ohlásily globální strategické partnerství

Nokia cloud-native 5G Core

Google Cloud a Nokia ohlásily globální strategické partnerství, které přinese nová řešení pro poskytovatele komunikačních služeb (CSP), kteří modernizují své síťové infrastruktury, staví na cloudovém nativním 5G jádru a rozvíjejí okraj sítě jako platformu obchodních služeb pro podniky.

Nokia logoV rámci tohoto partnerství budou Google Cloud a Nokia úzce spolupracovat na ověřování, optimalizaci a vývoji cloudových nativních síťových funkcí a obě společnosti budou také společně inovovat řešení, která pomohou CSP poskytovat 5G konektivitu a služby ve velkém.

Globální poskytovatelé CSP dnes mohou odemknout nové příležitosti ke zpeněžení díky podpoře 5G konektivity a pokročilých služeb pro podnikové zákazníky na okraji sítě, aby zákazníkům poskytli nové digitální zážitky. Google Cloud a Nokia vytvoří řešení, která spojí 5G provozní služby a síťové funkce společnosti Nokia s předními technologiemi Google Cloud v oblasti AI, ML a analytiky, běžící na platformě Anthos jako platformě pro přesunutí pracovního zatížení na okraj sítě napříč veřejnými a soukromými cloudy.

V rámci této spolupráce dodá Nokia své hlasové jádro, jádro cloudových paketů, funkci síťové expozice, správu dat, signalizaci a jádro 5G. Patří sem platforma IMPACT IoT Connected Device od společnosti Nokia, která umožňuje automatizovanou aktivaci bez dotyku a umožňuje vzdálenou správu zařízení IoT, stejně jako řešení Nokia Converged Charging, které poskytuje hodnocení v reálném čase a možnosti nabíjení, které umožňují poskytovatelům CSP získat nové příjmy z 5G ekonomiky.

Anthos for Telecom společnosti Google Cloud bude sloužit jako platforma pro nasazování aplikací, což CSP umožní vybudovat ekosystém služeb, které lze nasadit kdekoli, od okraje sítě, přes veřejné cloudy, soukromé cloudy a sítě operátorů. Poskytováním nativních cloudových aplikací na okraji mohou podniky těžit z nižší latence a snížit potřebu nákladné infrastruktury, což jim umožní transformovat jejich podnikání v průmyslových odvětvích, jako je inteligentní maloobchod, propojená výroba a digitální spotřebitelské zkušenosti.

George Nazi, VP, Telco, Media & Entertainment Industry Solutions ve společnosti Google Cloud, řekl: „Poskytovatelé komunikačních služeb mají před sebou obrovskou příležitost podpořit digitální transformace podniků na okraji sítě prostřednictvím 5G konektivity a cloudových nativních aplikací a funkcí. To vyžaduje modernizovanou infrastrukturu postavenou na cloudovém jádru 5G a jsme hrdí na to, že můžeme spolupracovat se společností Nokia, abychom pomohli telekomunikačnímu průmyslu expandovat a podporovat tyto zákazníky.“

Ron Haberman, technický ředitel cloudových a síťových služeb společnosti Nokia, uvedl: „Za posledních pět let se telekomunikační průmysl vyvinul z fyzických zařízení na funkce virtuální sítě a nyní cloudová nativní řešení. Nokia je nadšená, že může spolupracovat se službou Google Cloud ve službách našich zákazníků, jak CSP, tak i podniků, aby jim poskytla možnost a svobodu provozovat pracovní zátěže na místě a ve veřejném cloudu. Cloudové nativní síťové funkce a automatizace umožní v éře 5G novou agilitu a případy použití.“

Související články

Leave a Comment