Nokia přesune IT na Google Cloud

Nokia Google cloud

Nokia logoFinská firma zabývající se telekomunikačním vybavením Nokia přesouvá své interní IT zdroje do Google Cloud.

Společnost byla kdysi předním světovým výrobcem telefonů a nyní dodává síťová zařízení pro telekomunikační společnosti. V současné době provozuje interní datová centra a servery v desítkách zemí, ale nyní podepsala pětiletou dohodu o zavedení tohoto IT do cloudové služby Google.

Google Cloud nasadí zaměstnance na pomoc s migrací, která již začala, ale očekává se, že bude trvat 18–24 měsíců.

„Je mi ctí spolupracovat se společností Nokia na modernizaci její infrastruktury v Google Cloud,“ uvedl prezident cloudové divize společnosti Google Rob Enslin.

„Těšíme se, až přineseme naše přední síťové, datové analytiky, AI / ML a další technologie, abychom společnosti Nokia umožnili poskytovat strategii založenou na cloudu a lépe sloužit svým zákazníkům.“

Nokia, která je kdysi největším světovým výrobcem mobilních telefonů, si od té doby vybudovala stabilní podnikání jako poskytovatel telekomunikační infrastruktury – čímž zvýšila podíl na trhu 5G, protože konkurenční společnost Huawei čelí černým listinám vlád.

V letošním roce společnost podnikla také agresivní kroky na trhu datových center, uvedla přepínače datových center, směrovače a síťový OS. Rychle jako zákazníky získala společnosti Apple, BT a Equinix.

Společnost Equinix bude také hostovat Worldwide IoT Network Grid (WING) společnosti Nokia, což je nabídka infrastruktury jako služby pro podniky IoT.

„Nokia je na cestě digitální transformace, která spočívá v zásadní změně způsobu, jakým pracujeme a podnikáme,“ řekl Ravi Parmasad, viceprezident globální IT infrastruktury společnosti Nokia.

„Jsme velmi potěšeni, že se Google Cloud se svou technickou a provozní dokonalostí připojuje k naší transformační práci, aby nám pomohl dosáhnout mnoha cílů, které jsme si stanovili. Vzhledem k digitálním ambicím a plánům společnosti Nokia je to ideální doba, kdy Nokia může učinit tento krok s Google Cloud k urychlení našeho úsilí; a to vše bezpečně a škálovatelně. “

Zdroj: datacenterdynamics.com

Obrázek: Vesa Moilanen/Lehtikuva

Související články

Leave a Comment