OVH spouští „Local Zone“ lokalitu ve švýcarském Curychu

OVH spouští „Local Zone“ lokalitu ve švýcarském Curychu

Evropský poskytovatel cloudových služeb OVHcloud spustil Local Zone Edge lokalitu ve švýcarském Curychu.

OVHcloud Local zóny jsou vhodné pro práci se službami citlivými na latenci, jako jsou analýzy v reálném čase, e-commerce weby, sítě pro doručování obsahu (CDN) pro přehrávání a streamování videí a cloudové hraní. Dále poskytují OVH zákazníkům více možností pro umístění dat.

Firma dále uvedla, že nové spuštění bylo poháněno technologií od Gridscale – konvergované infrastrukturní firmy, kterou koupila v roce 2023.

Společnost spustila službu v únoru 2024 se dvěma lokalitami; v Madridu (Španělsko), a Bruselu (Belgie). Nizozemská zóna byla otevřena v Amsterdamu začátkem května 2024. Později byla také spuštěna další zóna v Italském Miláně.

„Otevření Local Zone v Curychu je milníkem pro strategii OVHcloud na švýcarském trhu, který je pro nás důležitý,“ řekl Falk Weinreich, generální ředitel pro střední Evropu v OVHcloud. „S novou Local Zone nabízíme našim švýcarským zákazníkům přístup k místní cloudové infrastruktuře, se kterou mohou využívat ještě bezpečnějších, rychlejších a efektivnějších služeb.“

Během roku 2024 plánuje OVHcloud otevřít až 15 Local Zone, ačkoli společnost neuvedla, kde bude infrastruktura těchto zón umístěna.

Minulý rok OVHcloud uvedl, že cílí na 150 nových Local Zone v příštích třech letech, s dalšími plánovanými lokalitami v Evropě, včetně Prahy a Marseille (Francie).

Zdroj: datacenterdynamics.com

Obrázek: OVHcloud

Související články

Leave a Comment